Будова голосового апарату

Процес народження звуку

Утворення голосу – це взаємодія різних елементів нашого організму, а саме: грудна клітка з діафрагмою, голосові зв’язки, гортань, носоглотка, рот, язик, піднебіння та  нервова система.

Процес співу – простими словами, це коли ми повітря перетворюємо в звук.

Давайте розглянемо цей процес. 

Отже, за допомогою нервового імпульсу, який подає головний мозок, ми робимо вдих, наповнюючи легені повітрям. Вони збільшується в об’ємі. На видиху ребра плавно звужуються і діафрагма виводить повітря з легень. Воно піднімається  до горла, де розташовані голосові зв’язки. Відбувається закриття голосової щілини. Це співпадає з початком видиху. Зімкнуті голосові зв’язки перегороджують шлях повітря, що видихається. Повітря в підзв’язковому просторі, яке набране при видиху під дією м’язів видиху, стискається і видихає підзв’язковий тиск. Стиснене повітря давить на зімкнуті голосові зв’язки, тобто приходить у взаємодію з ними. Виникає звук (коливання). 

А також,  вібрація в горлі. Звукові хвилі від коливання голосових зв’язок розходяться по тілу як круги по воді. Після чого звукова хвиля направляється в резонатори : ніс, рот. Також, відчуваємо вібрацію в глотці, грудях , на обличчі. Ризонуючу хвилю ми оформлюємо в голосні та приголосні букви,  артикулюємо звук, відтворюємо музичні фрази. 

Головне для вокаліста не сила дихання, не кількість повітря, яке забирають його легені, а те, як утримується і витрачається це дихання, як регулюється видих під час співу, тобто, як координується його робота з іншими компонентами голосового апарату. 

Отже, звукоутворення- це унікальний, дуже цікавий та злагоджений процес. 

Приходьте на заняття вокалу в нашу музичну студію « Music stories».

Опубліковано
В категорії вокал

Залишити коментар